Slazenger ThinkTank Polarize Bayan Güneş Gözlüğü 6358 C2

342,00 TL


Çerçeve Malzemesi : Asetat

Çerçeve Rengi : Siyah

Sap Rengi : Siyah-Gun

Cam Rengi : Füme Polarize

Çerçeve Ekartmanı : 52mm

Köprü Genişliği : 20mm

Sap Uzunluğu : 135mmhttp://www.slazengereyewear.com/Güneşin yavaş yavaş yüzünü gösterdiği bu günlerde, ziyaretçilerimizin bize sıkça yönelttiği sorulardan biri de “Polarize cam mı daha iyi? Yoksa ultra viyole cam mı?” oluyor.  Polarize filtre nedir?

Fotoğrafçıların çekim esnasında oluşan yansımaları engellemek için kullandıkları bir çeşit filtredir. 1940’lı yıllardan beri güneş gözlüğü sektöründe de kullanılmaktadır. Güneş gözlüklerinde polarize filtrenin tek bir amacı vardır. O da yerden ya da yere paralel yüzeylerden gelen yansımaları engellemek, azaltmaktır.

Polarize cam mı daha iyidir? Yoksa ultra viyole cam mı?

Her güneş gözlüğünde UV filtre vardır ve olmalıdır. Polarize filtre ise bir seçimdir. Güneş gözlüğünün polarize olmaması gözü bozmaz, göz sağlığına zararlı değildir. Ancak UV koruma olmaması gözü kör edebilir, kalıcı zararlar bırakabilir.Polarize cam nasıl anlaşılır?

Polarize camı anlamanın en kolay yolu, cep telefonunuzun ekranı açıkken güneş gözlüğünüzü yatay konumdan dikey konuma getirin, ekranı kararıyor ya da renk değiştiriyorsa camlarında polarize filtre var demektir. Bu işlemi yansıması olan bir yüzeyde de yapabilirsiniz.

Polarize camla normal cam arasındaki görüş farkı nedir?

Soldaki yansımalı görüntü normal camın, sağdaki yansımasız görüntü ise polarize filtreli camın görüntüsüdür.Polarize güneş gözlükleri kimlere önerilir?

Yansımanın kişiyi rahatsız ettiği herkes polarize güneş gözlükleri kullanarak konforlu bir görüş sağlayabilir. Balıkçılar, su sporlarıyla uğraşanlar, araç kullananlar, sürücüler, kayakçılar, golfçüler, bisikletçiler, ışığa çok duyarlı kişiler, 60 yaş sonrası katarakt ameliyatı olanlara önerilir.

Polarize cam renkleri nelerdir?

Genellikle füme yeşili, kahverengi, füme renklerde üretilir. %60-%70 koyuluk oranında olur. Teknik olarak üretimi pahalı olduğundan degrade (koyudan açığa giden renkte) polarize cam pek fazla üretilmez. Renk seçeneği kısıtlı olduğundan koyu renk camlar kadınlar tarafından çok tercih edilmez. Bu yüzden polarize gözlükler genelde erkekler tarafından tercih edilir.Polarize camın avantajları nelerdir?

-Yansımaları giderdiğinden su yüzeyi gibi durağan olmayan yüzeylerde görüşü keskinleştirir. Kaliteli bir görüş sağlar.-Işığa karşı hassas gözlere en iyi çözümdür. Yansımaları azaltarak göze giren ışık miktarını da azaltır. Seçilebilirliği artırır.

-Yansımaları engellemesi sürüş sırasında önümüze çıkacak tehlikeleri ciddi oranda azaltmaktadır.Polarize camın dezavantajları nelerdir?

Polarize camın bilinen en büyük dezavantajları;

-LCD/LED ekranlar üzerinde ters polarizasyona girerek belli derecelerde ekranları koyu göstermesidir. Cep telefonu ekranları, araç içi lcd ekranlar, tv’ler başımızı ufak oynatmalarda bile karardığından rahatsızlık verebilir.

-Koyu renkte üretildiklerinden gün batımında ve gün doğumunda kullanmak uykumuzu getirebilir. Araç kullanıcılarının sıkça şikayet ettiği bir durumdur.

-Yansımaların olmadığı görüntü beynimiz tarafından yapay olarak algılanabilir, baş ağrısı yapabilir.

-Polarize filtre şeffaf yüzeylerdeki gerilmeleri gösterir. Plastik yüzeylerde ve araç camlarında oluşan gerilmeler bazen rengarenk, bazen benek benek oluşabilir. Bu özellik araç kullanırken bir öndeki arabanın camından ötesini görmemize engel olabilir.Polarize güneş gözlüğümle 3D televizyonumu izleyebilir miyim?

Hayır. Güneş gözlüklerinde çizgisel polarizasyon, 3D televizyonlarda dairesel polarizasyon kullanılır.  2 kavram birbirinden tamamen farklıdır.
Özetleyecek olursak, Polarize filtre bir güneş gözlüğünde olmazsa olmaz bir özellik değildir. Bir güneş gözlüğünde olmazsa olmaz en önemli özellik Ultra viyole (UV filtre) koruma özelliğidir.
Yani cam rengi ve koyuluğu ne olursa olsun, güneş gözlüğünüzün güneşin zararlı ışınları olan mor ötesi ışınları engellemesi gereklidir.Optik mağazalarından satın alacağınız her güneş gözlüğünde UV filtre vardır. Ancak tezgahlarda satılan güneş gözlükleri Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmediklerinden göz sağlığınız için güvenilir değiller. Bu yüzden güneş gözlüğünü güven duyduğunuz optik mağazasından satın alınız.Cam temizleme spreyi ve sporcu gözlük ipi hediyesi ile!

 


  • Marka:Slazenger
  • Model:Slazenger ThinkTank Polarize Bayan Güneş Gözlüğü 6358 C2
  • Garanti:2 YIL
  • Özellikleri:Stok durumunu sorunuz.
  • Etiket:büyükçekmece,çarşı,optik,gözlükçü,gözlük,güneş gözlüğü,optik çerçeve,numaralı gözlük,optik gözlük,kontaktlens,lens,renkli lens,numaralı lens,mimaroba,sinanoba,beykent,beylikdüzü,yeni sezon,kaliteli gözlük,kampanya gözlük,polarize gözlük,polarize güneş gözlüğü,antirefle,çocuk gözlük,çocuk güneş gözlüğü,kırılmaz gözlük,kırılmaz çocuk güneş gözlüğü,göz kapama,göz kapama bandı,göz kapama bezi,göz tembelleği,ambliyopi,slazenger,by slazenger,arıkan,http://www.slazengereyewear.com/,slazenger güneş gözlüğü,slazenger gözlük yetkili bayii,slazenger gözlük bayii
Görüntülenme Sayısı :3192
Top