slazenger-darkpanther-fullface-polycarbon-bayan-carsioptik

Slazenger DarkPanther FullFace Polycarbon Bayan Güneş Gözlüğü 6320 c3

0,00 TL


Çerçeve Malzemesi : Metal

Çerçeve Rengi : Siyah

Sap Rengi : Lacivert-Siyah

Cam Rengi : Yeşil Degrade UV400

Çerçeve Ekartmanı : 140mm

Sap Uzunluğu : 125mm

http://www.slazengereyewear.com/

Güneşin gözle görülmeyen morötesi ışınları (ultraviyole (UV)) cilde olduğu gibi gözlere de zararlıdır. Özellikle ozon tabakasının delinmesinden sonra bu konu çok daha büyük önem kazanmaktadır. Gün ışığının olduğu her aydınlık ortamda UV vardır. Doğrudan güneşe bakılmasa dahi, zeminden, binalardan, her ortamdan yansıyan UV zararlıdır. Açık alanda çalışanlarda, havacılarda, denizcilerde, karın yoğun olduğu yerlerde yansımalarla bu zarar daha fazla olmaktadır.

Çok iyi bilinen allerjik etkilerine ek olarak göz kapakları ve göz çevresindeki ciltte, konjonktiva denilen gözü kaplayan zarda, renkli iris tabakası başta olmak üzere gerisindeki benzer dokularda kansere yol açabilecek her tür ben, leke ve kitle, pterijium denilen kornea üzerinden gözbebeğini örtecek kadar kızarıklıkla seyreden et büyümesi, yüksek dozlarda özellikle sterilizasyon amaçlı UV uygulamalarında korneadaki fototoksisite nedeniyle gözlerde yanma, batma, kızarıklık en sık bilinen yan etkilerdir. UV’nin kataraktı hızlandırması, keskin görme noktası olan sarı noktaya olumsuz etkileri de bilinmektedir.

UV filtresi görünen dalga boyundaki ışınların göze girmesine izin verirken, görünmeyen ve zararlı UV ışınların göze ulaşmasını engeller. 

Güneş gözlüğü camlarının yapımında renkli boyalar ve ultaviyole ışığı emen, aynı zamanda güneşten koruyan krem ve losyonlarda da bulunan küçük çinko oksit partikülleri kullanılır. Yukarıdan aşağı koyuluk derecesi değişen kademeli güneş gözlükleri özellikle yakın mesafede bakılan kısmın daha aydınlık görünmesi amacıyla kullanılabilir.Kişinin mesleği ve gereksinimlerine göre seçim nedeni olabilir.

İyi bir güneş gözlüğü yüze uygun olmalı, alttan, üstten ve yanlardan ışık almayacak şekilde tam oturmalıdır.Kaliteli camlarda görüntülerin orijinal renkleri büyük oranda değişmezken, kalitesiz camlarda görüntü rengi tamamen camın kendi renginde olur. Cam ve çerçeve renk uyumuna gelince kahverengi camlar UV’yi yeşil ve fümeye nazaran daha iyi süzmesine rağmen siyah bir çerçeveye füme rengi estetik olarak daha çok uyar, kahverengi veya altın sarısı bir çerçeveye de kahverengi cam daha uygun olabilir.

Güneş gözlüğü camları çizildiğinde özelliği kaybolabilir, bu nedenle özel beziyle silinmeli ve kutusunda saklanmalıdır.

Bazı güneş gözlükleri, özellikle işportada, çok ucuza satılanlar sahte olabilir, üzerlerinde UV koruması yazsa, çok çok koyu renk olsa da gerçek UV koruması özelliği olmadığında göz bebeği camın gerisinde karanlıktan dolayı genişleyeceği için normal zamanda aynı ışığa küçülmeyle cevap verip gözü koruyacağı yerde daha fazla UV göze ulaşır. Özellikle çocukların oyuncak şeklinde kullandıkları güneş gözlüklerinin UV koruması olmadığında fayda yerine zarar vereceği çok açıktır. Hatta insanın doğal lensi yaş ilerledikçe ksantofil pigmentinin doğal artışıyla sarararak zararlı ışınları bir dereceye kadar kesebilirken, çocuklardaki şeffaf, doğal lensin bu koruyucu özelliği de yoktur. Bu nedenle her yaştaki kişiye gerekli olmasına rağmen çocuklarda kaliteli güneş gözlüğü kullanımı daha fazla önem kazanmaktadır.Güneş gözlüğünün kalitesi fiyatıyla bire bir ilgili olmayabilir ancak yine de bir gözlükçüden, ya da güvenilir bir yerden alınan ve camının içerisinde markası ya da logosu, anti UV, polaroid özelliği, garanti belgesi, sertifikası olan güneş gözlüğünün kaliteli olma olasılığı seyyar satıcıdan alınana göre daha yüksektir. Günümüzde şeffaf gözlük camları dahi UV korumalı olarak üretilebilmekte, gözlükçülerde ve göz doktorlarında şeffaf camlar ve güneş gözlüklerinin UV koruma oranını ölçen cihazlar mevcuttur. Yine de bu konuyla ilgili denetimler arttırılmalıdır.Güneş gözlüğünde numaralı camlar da kullanılabilir, bombeli bir camda prizmatik etki nedeniyle görüntülerde çukurlaşma, eğrilme, baş ağrısı, gözlerde sulanma ve rahatsızlık oluşabilir. Böyle bir durumda ufak, köşeli, bombeliği daha az olan camlar tercih edilebilir. Ya da bazı çerçevelerde numaralı camların üzerine takılabilen klipsli güneş gözlükleri de mevcuttur.

Gri ve yeşil camlar gerçek renkleri tamamen korudukları için nötral kabul edilir. Kahverengi camlar biraz renk değişimine neden olmakla birlikte kontrastı da arttırırlar. Turkuaz (yeşile çalan mavi) orta ve yüksek ışıklı ortamlar için uygun olup, önemli renk değişimi yapmazken kontrastı da olumlu etkiler. Turuncu ve sarı camlar kontrastı ve derinlik hissini arttırmalarına rağmen renk değişimine de neden olurlar, yine de sarı camlar kontrastı, derinlik ve genişlik hissini arttırdıkları için pilotlar, denizciler, balıkçılar, atıcılar ve avcılar tarafından tercih edilirler. Mavi veya mor camlar ise genelde kozmetik nedenlerle tercih edilirler.

Her cam renginin avantaj ve dezavantajları vardır.

Cam temizleme spreyi ve sporcu gözlük ipi hediyesi ile!


  • Marka:Slazenger
  • Model:Slazenger DarkPanther FullFace Polycarbon Bayan Güneş Gözlüğü 6320 c3
  • Garanti:2 YIL
  • Özellikleri:Aynı gün ücretsiz kargo.
  • Etiket:büyükçekmece,çarşı,optik,gözlükçü,gözlük,güneş gözlüğü,optik çerçeve,numaralı gözlük,optik gözlük,kontaktlens,lens,renkli lens,numaralı lens,mimaroba,sinanoba,beykent,beylikdüzü,yeni sezon,kaliteli gözlük,kampanya gözlük,polarize gözlük,polarize güneş gözlüğü,antirefle,çocuk gözlük,çocuk güneş gözlüğü,kırılmaz gözlük,kırılmaz çocuk güneş gözlüğü,göz kapama,göz kapama bandı,göz kapama bezi,göz tembelleği,ambliyopi,slazenger,by slazenger,arıkan,http://www.slazengereyewear.com/,slazenger güneş gözlüğü,slazenger gözlük yetkili bayii,slazenger gözlük bayii
Görüntülenme Sayısı :4209
Top